Friday, October 19, 2007

3 diena Hamburge

Diena prasidėjo ne taip įprastai kaip vakar, kadangi šiandien, jau pasimokę, kėlėmės valanda vėliau, apie 8, todėl per paskaitas užteko įkalti tik porą puodelių kavos kad visiškai "neužrakintų" (tuo tarpu vakar reikėjo net 4). Pusryčiuose kaip tikras tipinis amerikonas prisidėjau dvigubai daugiau nei sugebėjau suvalgyti, tad, nors ir nemalonu, bet teko pusę palikti... Valgykloj labai įdomiai padėklus priima: prie virtuvės yra ant sienos važiuojančios ratu keturios padėklų lentynos. Ant jų padedi savo padėklą, ir jis nuviuoja į virtuvę.

Pirmoji paskaita buvo apie Delphi komponentus (IBObjects), kurių mes nenaudojame. Per daug nesigilinome į pavyzdžius, tik klausėmės. Paskaitos vedimas - nieko ypatingo.

Antroj paskaitoj iš pirmo žvilgsnio įdomi tema - optimizavimas. Atrodė, kad taip ir bus. Bet tipinio mokslininko, nevaldančio auditorijos, pristatymas visiškai nesužavėjo, nes šnekama buvo apie matematines funkcijas veikiančias duomenų bazės variklio viduje ir kaip jas galima pakeisti viena kitomis... Šiaip paskaita aišku naudinga jei įsigilinti į tai, bet dėl monotoniško pasakojimo stiliaus ir labai daug informacijos ji neužkabino (tipinis mūsų dėstytojų VU stilius). Juolab, jog šį kursą buvau praėjęs unike ir daug kas buvo pažįstama, o ir ne viskas naudinga. Tai prasėdėjau browsindamas intere ir galvodamas idėją Bitės konkursui, kurį su Audrium laimėjome pernai, o šiemet vėl žadame dalyvauti.

Trečioj paskaitoj vėl nieko gero. "Senukas" (vokietis toks, su savo motocklu mėgstantis keliauti po Europą) pasakojo apie tai, kad reiktų žmonių, prisijungiančių prie projekto :) Nes turi labai daug darbo (jis atsakingas už vieną iš duomenų bazės komponentų - UDF). Nu ir galiausiai ketvirtoj paskaitoj konferencija atsigavo, nes dėstė vakar šnekėjęs "basiakas", kuris labai gerai valdo auditoriją :) Buvo šnekėta apie sistemos monitorinimą - kokios užklausos vykdomos, kas kaip atliekama ir pan. Čia nauja Firebird galimybė, prieinama tik 2.1 beta 2 (dabartinėj naujausioj) versijoj. Paskaita baigėsi gausiais aplodismentais :)

Vėliau pietūs.

Po pertraukos nespėjom net į kambarį nueit, vėl paskaita. Veda tas Jason'as (su tarpu tarp dantų :D), labai prikolnas "čiuvas". Su bajeriais ir panašiai. Paskaitoj aišku vėl dalyvauja tas viešpats duomenų bazių valdovas, kuris daugiau žino turbūt už visus kartu sudėjus (spėju kad jis turkas, bet negarantuoju, reiks paklaust). Tai jo replikos kartais ten išversdavo iš koto patį paskaitos vedėją (žinių prasme). Kalba buvo apie našumo gerinimą ir optimizavimą.

Nu o po to vėl vyko pravalas. Vedė J. mėgstamiausias "draugelis" (o draugelis todėl, kad vakar J. buvo nuvaręs į paraleliai vykstančią paskaitą, kurią vedė šitas vokietis, tai grįžo jai dar nepasibaigus pusiau keikdamasis nes tas visą paskaitą varė apie tai "ką aš padarysiu [suprograminsiu] - nieko konkretaus. Kaip supratau net paskaitos esmė nebuvo aiški, nors pavadinimas atrodė viliojantis). Tai pasakojo apie savo universitetą kuris turi daug studentų ir kuriems leidžia naudotis Firebird duomenų baze. Šiaip paskaitos tema - kelių duomenų bazių valdymas ant vieno firebird serverio...

Vėliau su chebra pagalvojom kad reikia nusipirkti organizatorių (Hk-Software) programą - IB Expert, duomenų bazės Firebird valdymo programą, su kuria ir dirbame. Čia "skydką" padarė kaip dalyviams, tai viena licencija kainuoja tik 120 eurų. Gal ir pirxim, nes turi daug gerų dalykų legali programa.

Nu po to vėl šlovinom. Vakarykštis rusas (kokių 30 m.) Nikolay Samofatov vedė dar vieną paskaitą apie saugumą ir standartų atitikimą. vėl tas akcentas, negaliu :D Reikia išgirst kaip jis šneka :)) ("vėr iz nou dymand", "if jų hev aplikeišin wič rekvaires sirCifikeišin <...>", "fenkjų viry mač").

2 comments:

RitaVip2 said...

Geriausia Jums su tais kur su basom kojom susipazinti. Perduokite jiems linkejimus. Pasakykite, kad mes irgi protingi, programuojame su Visual Basic for Excel (verslo vadybos ir buhalterines apskaitos studentai). Galime kita karta pristatyti savo darbus. Tik tegu is anksto pranesa, kad mums atvykti. Mes pinigu turime ir atvykti galime.

RitaVip2 said...

Daugiau nera kam parasyti, nes visi isejo i fronta (Seirijuose).